Dluhový "expert" Daniel Hůle
Česká televize, zakladatel organizace Člověk v tísni, dává v pořadu 168 hodin pravidelně prostor Danielu Hůlemu, kterého uvádí jako experta na exekuce. O jeho výpovědi se ČT opírá také v sérii reportáží o dětských dlužnících. Jeho vystoupení mají za cíl jediné –účelově podtrhnout celkové vyznění reportáží a dodat jim na přesvědčivosti.

"Hrdina" sociálních sítí
Daniel Hůle zastává v organizaci Člověk v tísni pozici vedoucího programu Kariérní a pracovní poradenství. Své názory s velkou oblibou prezentuje na sociální síti Twitter. Nejinak tomu bylo v době, kdy pořad 168 hodin pranýřoval advokáty Advokátní kanceláře Volopich, Tomšíček & spol. Daniel Hůle na nich nenechal nit suchou.





Ve skutečném světě srab
Poté, co si JUDr. Tomšíček dohodl s reportérem Novákem termín dodatečného rozhovoru, pozval na natáčení právě i nejhlasitějšího kritika advokátní kanceláře Hůleho. Hůle na tuto nabídku vůbec nereagoval. Zjevně je totiž hrdinou pouze na oko a osobním setkáním a konfrontacím s argumenty a fakty druhých stran se vyhýbá.
emailová pozvánka na setkaní v advokátní kanceláři
Daniel Hůle: ubožák roku

Stejnou praktickou zkušenost jako JUDr. Tomšíček zaznamenali v minulosti i jiní a ocenili za to Hůleho výstižným titulem „Ubožák roku“. Hůle totiž slovy klasika „velmi morálně škodí po straně, pomluva docela hodně udělá“. Zjevně přesvědčen o své mravní dokonalosti neváhá Hůle bezuzdně kritizovat všechno a všechny. Prostě morální autorita neziskového sektoru par excellence. Ostatně posuďte sami.
Záznam z vyhlášení vítěze ceny Ubožák roku 2017

Hůle ubožák roku
Zvrácená Hůleho ideologie:
vždy se soudit
Odhlédněme od Hůleho pochybných morálních kvalit a podívejme se na téma mnohem vážnější. Hůle se totiž v rámci organizace Člověk v tísni těší vážnosti a platí zde za již zmíněného „experta na exekuce“. To jej opravňuje zásadním způsobem ovlivňovat přístup organizace k řešení exekucí jejích klientů. A právě Hůle, resp. jeho ideologická zaslepenost potřebou vést neustále boj, je klíčem k pochopení naprosto nelogického počínání Člověka v tísni a ředitele jeho právního oddělení Davida Valoucha ve věci Případu Eva, kterou místo pomoci nechali v tísni. Hůle totiž dlouhodobě razí, a v rámci organizace Člověk v tísni zjevně úspěšně prosadil, názor, že je lepší se vždy a za všech okolností soudit než uzavřít dohodu. Tento pomýlený názor, který je projevem upřednostňování vlastních Hůleho zájmů nad zájmy klientů organizace Člověk v tísni, odkryl v rozhovoru pro DVTV sám Hůle.

Daniel Hůle v DVTV
Kruh se uzavírá
Za „dobře odvedenou“ práci je potřeba se vzájemně pochválit a samozřejmě neopomenout zásluhy samotné Nory Fridrichové za to, že se dílo „zdařilo“. Co na tom, že objektivita veřejnoprávního zpravodajství dostala těžké K.O. a došlo ke zneužití divácké důvěry v pravdivost reportáží pořadu 168 hodin.


